אמרתי לסרטן: ״עצור אני יורדת״

שם המספר: 
ד"ר ג'נט מיכאיל

ד"ר ג'נט מיכאיל,  תושבת פקיעין, ניצחה בפעם השלישית את מחלת הסרטן בלי הקרנות וכימותרפיה n בספרה "מחוברת לחיים" היא מגוללת את סיפורה המרתק שמכיל חכמה רוחנית והשראה לריפוי n ב – 27.1 היא תרצה בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה

 

דורון אורסיאנו – ויטנר

 

כשקראתי את ספרה החדש של ד"ר ג'נט מכיאיל, מלבד סיפורה האישי המרתק, מצאתי שהוא גם מכיל חכמה רוחנית ותובנות שיעניקו לקורא השראה לריפוי ולדרך של אמונה ובחירה בחיים עם משמעות.

ד"ר ג'נט היא רופאת משפחה במקצועה, ילידת עכו ותושבת פקיעין שבגליל, שהחליטה לא להיכנע לסרטן בפעם השלישית שהוא בא לבקר בגופה ואמרה לו: "עצור, אני יורדת!"

            ג'נט חישבה מסלול מחדש, עזבה את טיפולי הכימותרפיה והתמסרה להחלמתה ובריאותה באמצעות דמיון מודרך ואמונה עזה בכוחותיה הפנימיים ובאהבת החיים.  עכשיו היא מוציא לאור את סיפרה החדש "מחוברת לחיים" המתעד את מסעה להחלמה והיא תספר בהרחבה את סיפורה המרגש באירוע "תעצמומות בהרצליה".

            איך הצלחת לשכנע את בעלך וילדיך שיאמינו בדרך שלך להחלמה ללא כימותרפיה ? האם הם אמינו שתחלימי ?

            "אני רוצה לעשות הבהרה חשובה לציבור הרחב שאני לא מעודדת אנשים שמטופלים בכימותרפיה להפסיק את הטיפול.  הסטטיסטיקה מוכיחה שאחוז ההחלמה הכי גבוה עד היום עדיין קורה באמצעות טיפולים קונבציונליים.

כשאתה מאמין בדבר לא קשה לשכנע את הצד השני בדעה שלך.  למשפחה שלי היה חשוב להבין שאני מפסיקה את הטיפול כי אני משנה כיוון ולא מתוך תחושת ייאוש".

            "ידעתי שאלוהים איתי"

            כשהיא נשאלת מה היה הדבר העיקרי שחיזק אותה אומרת ג'נט כי "אלה היו הרבה דברים ולא דבר אחד.  עיקר הדברים זה אהבה ואהבה ועוד אהבה.  קודם כל האהבה שלי למשפחה שלי, בעלי והילדים.  אהבה לחברים המקסימים והקרובים.  אהבה לחיים.  התשוקה שלי לחיים גדולה".

            לדבריה, היא הבינה שהיא אוהבת את החיים ושיש עדיין הרבה דברים טובים לחוות ולתרום.  "אמרתי לעצמי שאני רוצה לחיות ולהיות עם כל האהובים שלי בעולם הזה, ליהנות מהילדים ומהנכדים ולתת את מה שאני יכולה לאנושות", היא אומרת בעיניים נוצצות.  "כשהייתי במצב הכי קשה מבחינה בריאותית לקחתי את המושכות לידיים, יצרתי מחשבות חיוביות וחשבתי על בריאות והחלמה.  זנחתי את המחלה והמחשבה על מחלה והתמקדות בחשיבה על בריאות.  הפסקתי את הכימותרפיה כי היא כבר סיכנה את חיי והתחברתי לכחוחות הפנימיים שלי וידעתי שאלוהים איתי".

            האם העבודה עם דמיון מודרך משנה את המציאות ?

            "מחשבה יוצרת פעולה בגוף שלנו.  אם רוצים לשתות קודם יוצרים מחשבה על כך.  אם עושים צעד קדימה או אחורה אנחנו חושבים על זה ועל כל דבר שאנחנו עושים.  רק אחר כך מבצעים את הפעולה.  כל דקה וכל שנייה אנחנו יוצרים קודם מחשבה כדי לבצע פעולה.  מאחורי כל פעולה בגוף שלנו יש מחשבה.  למחשבות טובות יש השפעה טובה על הגוף שלנו.  מחשבות שליליות משפיעות שלילית על הגוף.  לכן אנחנו נבחר לחשוב מחשבות טובות כדי לגרום לגוף שלנו להרגיש טוב".

            האם שינית את התזונה שלך במסעך להחלמה ?

            "נגמלתי מסוכר, מטוגנים ומוצרי חלב.  כמעט לא אכלתי מוצרי בשר מלבד עוף ודגים מדי פעם.  עברתי לאורח חיים בריא שכולל אוכל אורגני ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל, ללא מונוסודיום גלוטמט, מוצרי ניקיון ללא כימיקלים המתחזים לאסטרוגן.  היה לי גם חשוב לשמור על כושר גופני בריא.  מומלץ על הליכה יום יומית של כ – 20 דקות למי שיכול".

            הרצאה עם תעצומות

          ד"ר ג'נט מיכאיל תספר ב – 27.1 את סיפור חייה באירוע תעצומות בהרצליה שמוקדש לשיטות טבעיות להחלמה מסרטן.

            האירוע מופק על ידי עמותת תעצומות שחברה להוצאת ספרי הבריאות פוקוס, פורטל לתזונה הבריאה Eatwell ובשיתוף עיריית הרצליה.  במרכז הכנס, שיתקיים בהיכל אומנויות הבמה בהרצליה, ייערכו הרצאות של מיטב הרופאים והמומחים.

            את מספרת בספר על מפגש שהיה לך עם ברנדון בייס וספרה רב המכר "המסע".  האם זו למעשה התוכנית שהצילה אותך ?

            "השתתפתי בסדנה שלה באפריל 2009, אבל אני לא יכולה להצביע על השיטה שלה כדבר שעזר לי כי הגרורות חזרו לריאות שלי פעם נוספת בסוף מאי 2009.  בכל זאת, אני אישית ממליצה על ניקוי זיכרון תאי מעל המשקעים המזיקים שנוספו במשך השנים.  אין ספק שזה מועיל לגוף ולנפש".

            איזה טיפ תוכלי לתת לחולים שקוראים את הכתבה ?

            "אנחנו היום מה שחשבנו אתמול ואנחנו מחר מה שנחשוב היום.  לא נשאיר במחשבות שלנו מקום לדברים שאנחנו לא רוצים שיקרו לנו.  מי שרוצה החלמה שיתחיל לחשוב ולדמיין שהוא בריא כי גם הפחד הוא סוג של מחשבה על מחלה וצריך תמיד לנסות להחליפו באופטימיות ובאמונה.  כל בוקר תודו על כל הדברים שבורכתם בהם.  הודיה היא עוד דבר שמושך אלינו את הטוב מהיקום".

 

            תעצומות הרצליה.  יום שישי, 27.1, בין השעות 14:45 – 08:30.  היכל אומנויות הבמה הרצליה בהנחיית מיקי קם.  פאנל מומחים בהנחיית דליק ווליניץ.  האירוע כולו בהנחיית מיקי קם. להרשמה...