לייעוץ אישי מוזמנים להתקשר ל"תעצומות אישי"-  053-5285915 
לבירורים שונים ומידע על ארועים מוזמנים להתקשר ל- 055-9193106
 המייל שלנו לכל דבר ועניין  office@taatzumot.com 
  • Black Facebook Icon

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמותת ״תעצומות״  |  Proudly created with Wix.com

על הקשר בין הקורונה לאופטימיות ולעשיה משותפת - עמוס מגור

עודכן ב: מרץ 3

ביום חמישי האחרון יצאתי לקניות בסופרמרקט והופתעתי לחוות את מדד הפחד שנגלה לי שם. אם שעמדה וחיכתה לתורה בדוכן הגבינות, כשהיא מחזיקה בידיה תינוק שהשתעל בקול מעט חלול, זכתה למבטי כעס ודחיה מהקונים שהתרחקו ממנה לכל צד, ושלישיית סינים שהתעכבה באזור מדפי האטריות והאורז גרמה לכל המסלול להתרוקן מקונים נוספים במשך כל זמן שהותם שם. . .

האם הקורונה הינה דבר כה נורא שירד עלינו?

אם נתעמק מעט נגלה שהקורונה באה לחזק אותנו ולאפשר לנו לרפא ולהעצים את האמונה בעצמנו וביכולות הריפוי שלנו. היא מאפשרת לנו להשתחרר מהפחד, לבחור להתבונן על המציאות בעיניים חיוביות, ולתגבר את המודעות לכוחה של עשיה תומכת שלנו האחד בשני/ה.

אנשים מסתובבים היום בכל העולם עם מסכות על הפנים. רבים מהם מאמינים שמסכות אלה מגינות עליהם שלא ידבקו מאחרים. האמת היא שמסכות אלה אינן מסוגלות למנוע מהווירוס הזעיר לחדור דרכן בעת השאיפה פנימה, אך במקרה ונדבקנו בווירוס הן בהחלט מסוגלות לעצור אותו מלהתפזר למרחקים בסביבה, בעת שיעול, התעטשות או אפילו בנשיפה רגילה. גם הערך המרכזי בשימוש בכפפות או בג'ל חיטוי לידיים, חשוב במיוחד למניעת הידבקותם של רבים אחרים בעת שאנו חולים.

ווירוס הקורונה מלמד את האנושות את השיעור בכוחה של האמונה ובעוצמתה של קבוצה המחויבת לפעולה משותפת. שני אלה קשורים בקשר הדדי ומעשי עמוק. האנושות החלה להשתנות לכיוונים האלה כתוצאה מתופעות עולמיות הכוללות את התחממות כדור הארץ, משבר האקלים, הפשרת הקרחונים, השרפות ביערות, וההצפות והגשמים הזועפים שלא זכורים כמותם בהיסטוריה, ועכשיו מצטרף גם השיעור של וירוס הקורונה.

ההתמודדות עם בעיית הקורונה מזכירה לי סרטון נפלא בשם "האלגוריה של הכפות המוארכות" (של ארגון Caritas) בו יושבים 6 אנשים מסביב לקדירת תבשיל מהבילה הממוקמת באמצעו של בור תלול שאינו מאפשר להם גישה אליה כדי לאכול ממנה, אלא רק באמצעות 6 כפות ארוכות.

[כדי לצפות בסרטון יש ללחוץ כאן https://www.youtube.com/watch?v=qhU5JEd-XRo ]

תוך זמן קצר מבינה הקבוצה שאין החברים מסוגלים להאכיל את עצמם באמצעות כפות אלה והם נקראים להיות מואכלים על ידי חבריהם. הם לומדים שהניסיון להיאבק כדי שכל אחד יאכיל את עצמו נדון לכישלון בטוח כי בדרך זו כולם נשארים רעבים, אבל כשהם מתמקדים בצורך המשותף של הקבוצה כולה לאכול, הם מגלים דרכים נפלאות לפתרון ותוך זמן קצר כולם שבעים ומאושרים.

זוהי בדיוק ההבנה הנדרשת לנו במקרה של השימוש במסכות, כפפות, אמצעי חיטוי ומניעה אף הבידוד העצמי בבית בעת שמתברר חשש ידוע מהדבקה.

בתהליך הזה נדרש מאיתנו להאמין שאפשר להתגבר על הבעיה, לחפש לה פתרונות ולבצע אותם כשאנו מגובשים יחד.

זו ההבנה הקשורה מאד גם לריפוי, לבריאות ולהבראה. היא מעוגנת בכל מסע של אדם לשינוי משמעותי בחייו. האדם חייב להאמין במתנה החבויה במסע שלו ולהבין כי הוא חייב לפעול עם הקבוצה שתתמוך בו.

בפוסט קודם הסברתי בהרחבה על חמש העקרונות הדרושים מהאדם לצורך הבראה ממחלה קשה, השגת איזון ובריאות שלמה ומימוש שינוי כלשהו בחייו.

(לינק לפוסט: https://www.facebook.com/652256041/posts/10157771346311042?sfns=mo).

אפרט שני עקרונות חשובים במיוחד בהקשר זה.

העיקרון הראשון מעודד את האדם לפתח אמונה בתהליך חייו. אמונה בכך שכל מה שקורה לו נעשה לטובתו והגיע אפילו מבחירה שלו אף אם איננו מודע לה. הוא מכוון להגיע בהדרגה למצב של אמונה שאיננה תלויה בדבר, כזו שיודעת להמיס כל ספק ולפרש כל כאב בברכה, והיא כה מחזקת עד שמביאה את מסעו של האדם ממצב של 'אמונה' בדרך למצב של 'ידיעה' בלתי מעורערת את הדרך.

עיקרון זה איננו יוצר ניתוק מהמציאות אלא בדיוק ההיפך, הוא מביא אנשים להיות מציאותיים ומעשיים יותר מהאחרים, משום שאין הם ממלאים את עצמם באוסף סיפורי פחד שתוקעים אותם ואינם יוצרים את המחלות בגופם מכוח מחשבתם, אלא דווקא יוצרים את בריאותם במו מחשבתם ומעשיהם. הם אלה שיהיו הראשונים שיחפשו וימצאו פתרונות לחיסון גופם ולחיזוק מערכת החיסון שלהם מהווירוס (יש פתרונות כאלה אותם נתאר בפוסט אחר) והם ירגישו בטוחים שהווירוס לא יפגע בהם ולא יסיט אותם במימוש השפע של ייעודם.

תובנה חדשה שהתבררה לאחרונה מסבירה כי ווירוס קורונה שיוצא מאדם אופטימי, שמח וחדור אמונה בעצמו ובדרכו הוא לכשעצמו וירוס מוחלש אשר הסיכוי להידבק ממנו ולחלות ממנו הינו נמוך.

העיקרון החמישי הוא בדיוק המהות של "הבלון הוורוד", אשר מייצג את הקבוצה האישית, אותה ספירלה של תומכים שאוסף האדם סביבו, שכולם שותפים מלאים ומחויבים עבורו במסעו להבראה ובמסעו למימוש כל שינוי שיחפוץ בחייו, גדול ומורכב ואתגרי ככל שיהיה.

שיטת "הבלון הוורוד" הנה שיטה מתודית ברורה אשר גדולתה הוא בפשטותה וישירותה. היא מסוגלת למקד את האדם ולתמוך בו בדיוק במינון הדרוש לו ולעשות נפלאות לחייו. השיטה התפתחה מתוכי ומניסיוני תוך כדי תהליך הריפוי שלי והצליחה להבריא אותי ממחלת הסרטן בצורה טבעית וללא כל כימיקלים או טיפולים פולשניים אחרים, בשעה שבני משפחתי מתנגדים נמרצות (בשלבים הראשונים) לתהליך שבחרתי. השיטה הזו סייעה מאז לרבים שאימצו אותה, אף שרק בימים אלה היא תועדה כהלכה ויוצאת לדרך בסדנא הראשונה המלמדת ומתרגלת אנשים במימוש שלה.


מוזמנים לסדנא יומית ראשונה לשיטת "הבלון הוורוד" מתקיימת בקיבוץ שפיים בתאריך 26/3/20 בין השעות 9:00 עד 17:30. הסדנא תעסוק בלימוד ותרגול הדרך "בבניית אופטימיות מעשית ואמונה יוצרת מציאות" שאינה תלויה בדבר, ובתהליך הטרנספורמציה להשגת כל שינוי חיים בעזרתו של "בלון וורוד" אישי שהוא היום ויהיה עוד יותר בהמשך הדרך, שיטה מעשית ליצירתו של העתיד שאנו מבקשים עבור עצמנו.

לפרטים והרשמה לסדנה: https://members.smoove.io//view.ashx?message=h44647708O698358899O229090O698427713&r=1009

20 צפיות