ריפוי ור וח 4 כוכבים

מחבר: ביל מוירס

תיאור הספר:

ריפוי ורוח - רב מכר עתיר תהילה - מבהיר כיצד מסייעת הרוח בהבראת הגוף.

במוקד הספר שתי שאלות: כיצד משפיעים רגשותיו ומחשבותיו של האדם על בריאותו? מה הקשר בין ריפוי לרוח? את השאלות הללו מפנה ביל מוירס, עיתונאי ואיש טלוויזיה אמריקני נודע, לכל מי שעוסקים בענייני בריאות ומחלות: לרופאים בבתי-חולים ובמרפאות, לחולים ולמתרפאים למיניהם, למדענים העוסקים בשאלות של גוף ונפש, לפסיכולוגים, למרפאים סינים ולתרפיסטים של הרפואה האלטרנטיבית.

בתוך כך הוא עוסק בשאלות כגון: כיצד מעודדים רופאים את מטופליהם להתרפא, או לפחות לזרז את תהליך ההבראה, באמצעות כוחות הנפש שלהם. במילים אחרות - כיצד מיתרגמים הרגשות והמחשבות לכימיקלים שבגופנו; כיצד מעודדים את הגוף להפחית לחץ; טכניקות מדיטציה וויסות עצמי; משטרי דיאטה והתעמלות; קיומם או העדרם של מושגי הנפש והגוף ברפואה הסינית ושיטות לוויסות אנרגיה חיונית.

בספר נבחנות, בין השאר, תכניות ריפוי מיוחדות, למשל: התכנית המופעלת במרכז הרפואי במסצ´וסטס, המשלבת פסיכותרפיה מערבית ומדיטציה מזרחית בטיפול בבעיות כגון לחץ דם גבוה וכאבי גב כרוניים; שיטות טיפול בבית-מרגוע בקליפורניה, שבו מסייעים חולי סרטן אלה לאלה בתהליך ההחלמה או בהשלמה עם מחלתם.

המסקנה העולה מן הספר היא שאינו עומדים על סִפּה של רפואה חדשה, המשלבת בשיטות הטיפול והניתוח הרגילות גם הפעלה נפשית ומנטלית. תוצאות הטיפול המשולב הזה מדברות בעד עצמן: חולים מתרפאים מהר יותר, מאושפזים משתחררים מהר יותר מבתי-חולים, והכול מתפקדים לאחר ההבראה טוב יותר משתפקדו בעבר.

ביל מוירסנמנה עם המראיינים הבולטים בטלוויזיה האמריקנית (ברשת הציבורית ובתכניות החדשות של סי. בי. אס.). ריפוי ורוח נכתב על בסיס סדרת ראיונות בטלוויזיה שעשה מוירס במקומות שונים בעולם. עוד מספריו, גם הם רבי-מכר: "עולם של רעיונות" ו"עוצמת המיתוס".

הוצאת ספרים: כתר נתרם ע"י: כתר

לייעוץ אישי מוזמנים להתקשר ל"תעצומות אישי"-  053-5285915 
לבירורים שונים ומידע על ארועים מוזמנים להתקשר ל- 055-9193106
 המייל שלנו לכל דבר ועניין  office@taatzumot.com 
  • Black Facebook Icon

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמותת ״תעצומות״  |  Proudly created with Wix.com