קצת עלינו

 

תעצומות - עמותה ללא כוונת רווח שהוקמה בשנת 2012 ביוזמתה של רות רואי וינשטיין על בסיס חזונו של פרופ' גרשם זיצ'ק מתוך ידיעה, המבוססת על מחקר רב שנים, כי בגופנו טמונות יכולות ריפוי. חוכמת הגוף מועצמת כשהמבריא מודע להן, לוקח אחריות ופועל להביאן לידי ביטוי. תעצומות מספקת לפוגשי סרטן ובני משפחותיהם תמיכה וליווי בתחום הרפואה המשולבת, שיטות טיפול, מניעת מחלות ותחזוקת אורח חיים בריא, בזכות ניסיון ממוקד רב שנים בנושא ריפוי ממחלת הסרטן.


 

Image by Lina Trochez
Image by Conscious Design

בשפת תעצומות - אנחנו לא חולי סרטן, אלא פוגשי סרטן. למסע אנחנו קוראים "חדר הכושר של הסרטן" ומאמינים כי זו הזדמנות לתחילתם של חיים חדשים. העמותה מתופעלת בעיקרה ע"י מתנדבים אשר פגשו סרטן וחוו על בשרם את הבלבול, הכאב וחוסר האונים הכרוכים עם קבלת הידיעה. המתנדבים פועלים מתוך תחושת שליחות ושואפים להביא לידיעת הציבור את הידע העדכני והאמין ביותר ומציעים תמיכה, ליווי וסיוע.
 

מייסדי תעצומות

פרופסור גרשם זיצ'ק - מייסד "תעצומות"


רופא וחוקר סרטן שהתווה את הדרך על בסיס מחקרים שנעשו במשך שנים. החל את דרכו כרופא משפחה ובמקביל התמחה בפתולוגיה. בהמשך הצטרף למרכז האמפרי לביולוגיה התפתחותית ולחקר הסרטן שבפקולטה לרפואה בירושלים. פרופסור זיצ'ק חוקר את השיטות השונות של הרפואה המשולבת ואת היעילות הרפואית שלהן, נפגש עם מטפלים ועם מבריאים וחוקר את דרכי הריפוי שלהם.


ruth.jpg
17bdb5_f4d5d44ce2f84657bb95ef6fb20cd0a8_

רות רואי וינשטיין- מייסדת ונשיאת "תעצומות"


יזמה והקימה את תעצומות בהמשך למסע האישי שלה, בעלה נפרד מהעולם בסבל עצום כתוצאה ממחלת הסרטן והותיר את המשפחה בכאב עמוק. שנה לאחר מכן פגשה בעצמה את הסרטן. אז החלה רות את מסעה האישי, מסע של חיפוש אחר דרך אחרת. השיטות, הטיפולים והמטפלים המופלאים שפגשה היו המניע והמנוע להקמת העמותה, במטרה לחלוק ידע זה עם כל מי שעובר את המסע.