ידע ומידע

זה מתחיל בדרך כלל בסימפטומים גופניים שונים, אחר כך בדיקות מקיפות, ואז הבשורה – בגופך נמצא סרטן! עד לפני זמן לא רב, בשורה מסוג זה, ולא משנה באיזה סוג סרטן מדובר, בישרה תחילתם של טיפולים קשים, סבל לאדם ולמשפחתו ובמקרים רבים גם את סוף הדרך, כבר באופק הקרוב, או מאוחר יותר, אבל סוף הדרך!

 

אולם, כיום הולכים ומתרבים סיפורי המקרים שהמפגש עם הסרטן לא היה כרטיס לנסיעת אל-חזור אלא פעמון התעוררות : "קום/קומי, הגיע הזמן לבדק בית. באיזה אופן את/ה מנהל/ת את חייך, ברמת הגוף וברמת הנפש והרגש? אופן שאפשר לסרטן להתפתח בגופך." 

תודעה

בבסיס ההתנהלות  היום-יומית שלנו נמצא הצד הרגשי והתודעתי של חיינו: האם אנחנו עומדים בעומס מטלות היום-יום? האם אנו סובלים מטראומה רגשית כלשהי, מן העבר או ההווה? או שסתם איננו מרוצים מן היום-יום שלנו....

תזונה

נושא רחב הכולל גישות תזונתיות רבות ומגוונות. מהי התזונה "הנכונה" להתמודדות עם סרטן? האם עלינו להפוך להיות טבעונים או רק צמחונים, ואולי זה בכלל לא יעזור? איזה צמחי מרפא יחסלו לנו את הסרטן?

תנועה

לא פחות חשוב ממציאת מענה לשאלות שעלו כאן, הוא הצורך להיות בתנועה מתמדת. להפעיל את הגוף מדי יום, אם בהליכה יומיומית, ביצוע תרגילי התעמלות שונים או תרגול שיטות תנועה וריקוד שונות.