top of page

  מבריאים מספרים ומשתפים

ד"ר ג'נט מיכאיל

בשנת 2006 אובחנה ד"ר ג'נט מיכאיל עם גידול סרטני נדיר מסוג סרקומה. ג'נט עברה טיפולים כימותרפיים, ניתוח והקרנות. ג'נט מספרת שבהתחלה הגיבה לטיפולים, אך המחלה הייתה עקשנית וחזרה פעמיים בצורה של גרורות לריאות. בשלב הזה ג'נט החליטה לגייס כוחות אחרים, ויצאה למסע החלמה. הייתה לה אמונה בכוחות פנימיים, באהבה ותקווה. ג'נט הפסיקה את הטיפולים הכימותרפיים ולקחה את המושכות לידיים שלה. החזירה את השליטה לעצמה. הקשיבה לגוף שלה ועשתה חישוב מסלול מחדש. היום גופה נקי מסרטן והיא אישה בריאה.

2-1.jpg

מריוס בויום

בתהליך ההתמודדות של מריוס עם המחלה, הסרטן הפך ממשהו שאמור להרוג אותו, לחבר, מציל ופעמון אזעקה. הוא שינה את תפיסת המציאות ושחרר את המתח. הוא מדגיש את חשיבות מערכות יחסים בריאות, האטת הקצב, האמונה שהכול לטובה, וההסכמה לא לדעת. 

מריוס.PNG

ד"ר טטיאנה לגרנסקי

ד"ר טטיאנה לגרנסקי, מומחית ברפואת המשפחה, פגשה סרטן בכליה. 4 שנים לאחר שפגשה את הסרטן היא הבינה שסרטן זה לא משהו רע, זה חלק מהתכנית של הגוף להתמודד עם החיים. רק האדם יכול לרפא את עצמו על ידי לקיחת אחריות.

tatianalegranski.jpg

דינה מרכוס

באוגוסט 2016 אובחנה דינה עם 10 גידולים בשד. ההמלצה הייתה כמובן כריתה וסילוק הגידולים, אלא שדינה הרגישה שהגידולים הם נורת אזהרה שבלעדיהם היא לא תדע מה לעשות. היא הגיעה להבנה שהיא לא צריכה לחפש מישהו שירפא אותה, אלא היא זו שצריכה לעשות את זה. בסדנת צ'י קונג בסין היא למדה להתמסר לתהליך תוך ויתור על הצורך לבחון כל הזמן את התוצאה. עם סיום הסדנה היא נבדקה בבית החולים ולא מצאו שום גידול.

WhatsApp Image 2020-05-24 at 15.16.21 (1

יואל אמסטר

יואל אמסטר מספר כי הסרטן היה עבורו הזדמנות להסתכל פנימה. על מנת ליצור לעצמו סביבה תומכת הוא הוציא מהחיים שלו ביקורת, האשמה ושיפוטיות. כל המחלות כולל סרטן, יושבות על מחסור באהבה עצמית. כולנו מתמלאים מנתינה שיש בה משמעות.

יואל.PNG

דניאל חביב

דניאל חביב מספרת כי עד הסרטן הייתה רחוקה מכל נושא "בריאות", הקשבה פנימית ומודעות לגוף. המחלה גרמה לה להתעורר לעובדה שהיא לא חייתה את החיים שלה ולא הייתה מחוברת לעצמה. היא למדה לעשות מה שהיא אוהבת ורוצה. היא הבינה עד כמה הנפש חזקה ואיזה חלק יש לה בריפוי.

דניאל חביב_180x274_edited.jpg

אלי שטרייכר

באביב 2017 אובחנה אימו של אלי עם מיאלומה נפוצה ובחרה בטיפול קונבנציונלי. אלי ואחותו פתחו במסע חיפושים בתחום הטיפול האלטרנטיבי, ובעזרת "תעצומות" בנו לאימם תכנית תזונה גוף-נפש כהשלמה לטיפול הקונבנציונלי. הגישה ההוליסטית, שינוי השיח מקורבנות, פחד והלם למקום של נקודת מפנה ולקיחת אחריות, תרם לריפוי, ושינה את אורח החיים לא רק של האם אלא של כל המשפחה.

אלי שטרייכר_edited_edited.jpg

גיא שטולץ

אשתו הראשונה חלתה בסרטן השד ונפטרה כעבור 3 שנים. לאחר מכן אובחן אף הוא עם סרטן הלימפה דרגה 4. הסרטן בשבילו היה מסע לחיפוש תשובות. במסע הזה הוא מצא את עצמו. גיא גילה שכל החיים הוא חי בשביל כל העולם אך לא בשבילו. "תעצומות" הייתה לו כעין מגדלור במסע הזה.

גיא שטולץ_edited_edited.jpg

ד"ר עליזה הוכמיאן 

מאז אובחנה עליזה עם סרטן, בשנת 2018, עולמה השתנה לגמרי. במקום להרגיש קורבן, היא התייחסה לזה כהזדמנות, כתהליך שיש בו המון מתנות.

hand-3035665_1280.jpg
Gyan Mudra

תודעה

בבסיס ההתנהלות  היום-יומית שלנו נמצא הצד הרגשי והתודעתי של חיינו: האם אנחנו עומדים בעומס מטלות היום-יום? האם אנו סובלים מטראומה רגשית כלשהי, מן העבר או ההווה? או שסתם איננו מרוצים מן היום-יום שלנו....

Health Shake

תזונה

נושא רחב הכולל גישות תזונתיות רבות ומגוונות. מהי התזונה "הנכונה" להתמודדות עם סרטן? האם עלינו להפוך להיות טבעונים או רק צמחונים, ואולי זה בכלל לא יעזור? איזה צמחי מרפא יחסלו לנו את הסרטן?

Man in Blue Practicing Kung Fu

תנועה

לא פחות חשוב ממציאת מענה לשאלות שעלו כאן, הוא הצורך להיות בתנועה מתמדת. להפעיל את הגוף מדי יום, אם בהליכה יומיומית, ביצוע תרגילי התעמלות שונים או תרגול שיטות תנועה וריקוד שונות.

תוכנית ליווי אישי משולב
לפוגשי הסרטן

Holding Hands

האם הינך בשלב חיפוש הדרך להחלמה?

האם קיימות אצלך תחושות של בלבול, בניסיון למצוא את המומחים, המטפלים והכלים הנחוצים להחלמה שלך?

כיצד את/ה יכול/ה לשמור על דרך ואורך חיים בריא, מעצים, מחזק?

אנחנו ב"תעצומות" בנינו עבורך תוכנית ייחודית ופורצת דרך אשר נועדה לתת לך מענה לכל עולם הטיפול המשולב במקום אחד ולבנות עבורך את הפאזל האישי .

התוכנית כוללת ליווי, אבחון וטיפול מותאמים אישית לך ומצעידה אותך במסע המאתגר של ריפוי והחלמה. תוכנית הטיפול מאגדת בתוכה את חמשת העוגנים של תעצומות:

תודעה, תזונה, תנועה, תמיכה, תקווה.

bottom of page