top of page
hahlama_master.jpg

רות רואי וינשטיין מתוך ההקדמה לספר
"המסע להחלמה - תשעת המפתחות למלחמה בסרטן" מאת ד"ר קלי טרנר,  הוצאת פוקוס, 2015.

 

הסרטן "שלנו" נחת עלינו כמו רעם, כמו ברק. כמו צונאמי הוא נכנס לחיינו וטרף את כל הקלפים. כמו אצל כולם. חיינו הרגילים נדחפו לקרן זווית וכל האנרגיות שלנו הופנו למטרה אחת: הריפוי וההחלמה של אבינעם.

 

אבינעם בעלי נפרד מהעולם בסבל עצום לפני 11 שנה. המשפחה נותרה מדממת, כאובה וחסרת אונים. הגבר יפה התואר, בן , 51 ספורטאי מצטיין, אדם מוצלח ומצליח "נחטף" והותיר אותנו, אותי ושלושת ילדינו, יתומים, כואבים ותוהים...

 

שנה לאחר מכן פגשתי בעצמי את הסרטן. שוב טולטלו חיי. שוב חוויתי בעוצמה את העובדה שאין לנו שליטה על מה שקורה בחיינו . יכולתי להודות בהכנעה שהציפייה לקץ הכאב היא אולי עוד תעתוע... בנקודה זו החל המסע האישי שלי.

החיים שלחו לי איתות שעלי לשנות כיוון. לעצור!!! הטראומה שעברתי עם אבינעם הניעה " הכריחה" אותי לחפש כיוון שונה, דרך אחרת. החוויה המייסרת נצרבה בתאיי.

 

היה זה אך טבעי כי כעבור תקופה של חיפוש וחקירה כמו גם מסע פנימי ומסעות בעולם, התגבש אצלי צורך עז לתרום את הידע ולעזור לאחרים. לחסוך מפוגשי הסרטן סבל מיותר שהיה מנת חלקנו. לחשוף את השיטות המעולות שבהן התנסיתי, המטפלים המופלאים שפגשתי בדרך, דרך החיים שאליה התחברתי בכל רמ"ח איבריי ושס"ה גידיי.

היוזמה וההקמה של עמותת המתנדבים "תעצומות" היוו המשך אינטגרלי וטבעי למימוש זה .

זו הסיבה שהספר המסע להחלמה כה מדבר אלי. מניסיוני למדתי כי לגוף ולנפש יכולות ריפוי עצומות. כשלומדים להביא אותן לידי ביטוי הן מאפשרות לכוון את הדרך לריפוי והחלמה .

 

בתחילת מסעי פגשתי את פרופ' גרשם זיצ'ק שהיתווה את הכיוון שבו אבחר. התובנות, האנשים הנהדרים והמטפלים הנפלאים שפגשתי בדרך היוו את המניע והמנוע להקמת עמותת המתנדבים "תעצומות ".

ב"תעצומות" אנו מלמדים, מלווים, תומכים ועוזרים לעבור את תהליך הריפוי וההחלמה.

בקבלה, בחמלה, באמונה, באהבה ובלב פתוח. התשוקה האמיתית לחסוך לאנשים סבל היא ליבת העמותה. היכולת להאיר את הדרך, לפתוח מטרייה של דרכי התמודדות מועילות. לפתוח תמונה רחבה יותר של האפשרויות. לקחת אחריות מלאה על מסע ההחלמה, למצוא את דרך האמצע. בנוסף ובשילוב ההנחיות וההתוויות הרפואיות. 

ב"תעצומות" אנו עוזרים לפרום את הפלונטר. להחלים מתוך שלום.

"תעצומות" היא אור ומגדלור.

רבים מחבריה הינם מחלימים שעשו, עושים וחיים את תוכנו של ספר זה. לכן המלווים האישיים בעמותה הם כיום מורי דרך, עוגן, כתף , הבנה ותמיכה לפוגשי הסרטן החדשים.

עם חלוף השנים, אחרי שליוויתי עשרות אנשים שפגשו סרטן, אני יכולה לומר בענווה "כי נשגבות הן דרכי האלוהים". אין בעולם שיטת ריפוי אחת המתאימה לכולם. אין פורמולה, אין מתכון, אין הבטחות. אין סיבה אחת, אין אמת אחת ואין דרך אחת.

 

תהליכי המחלה וההחלמה מורכבים, עלומים ומסתוריים. אך בהחלט ניתנת לנו זכות ואפשרות הבחירה. האפשרות לחלום את בריאותנו ולחוללה מחדש. כל אחד ואחת בדרכו המיוחדת.

ניתנת לנו הזכות וההזדמנות להתבונן מערכתית על התמונה כולה ולבחור את האיזון האישי העדין והמדויק. לפנות את הלב ולהרשות למשהו גדול מאיתנו להיכנס לחיינו. להיות מחובר להשראה, לשינוי, להתגלות.

להסכים ולקבל בהכנעה את חלון ההזדמנות הקורא לנו להתחבר עם מקור הכוח והתעצומות שבתוכנו. להתחבר לדרך הכי גבוהה בעולם שבה הפתיחות יוצרת שינוי, השינוי מביא תעצומות ועוצמה ומרחב ה ריפוי הופך למרחב מקודש.

 

אני מודה מעומק הלב: למשפחה האהובה שלי שהיא התגלמות הנתינה והאהבה ללא תנאי, לפרופ' גרשם זיצ'ק ופרופ ' יעקב שהם, למורים שלי, לחברים לדרך וללב, למתנדבי העמותה, למשפחת "תעצומות" המיוחדת במינה.

 

מי ייתן שמצוות הלב תמיד תהיה אור ונר לרגליי.

 

תפילתי תמיד איתכם,

שלכם,

רות רואי-ויינשטיין מייסדת ומנכ"לית עמותת "תעצומות" לפוגשים את הסרטן.

bottom of page